Херсонські школярі ЗОШ №53 вшанували пам'ять воїнів-учасників бойових дій на території інших держав

12 лютого  з нагоди відзначення Дня вшанування воїнів-учасників бойових дій на території  інших держав у Херсонській ЗОШ І-ІІІ ст.  №53 для старшокласників відбувся Урок Мужності  «Скрізь пекло Афганської війни».

      Ведучі заходу та члени учнівського самоврядування нагадали усім присутнім, що 25 грудня 1979 р. назавжди змінило життя, забрало близьких, друзів тощо. Саме того дня радянські війська були введені на територію Республіки Афганістан. Лише з Херсонської області на війну пішло 2 тис. 559 чоловік. Із них 121 людина дістала поранення, 61 – стала інвалідом, 65 – загинули (52 – поховані на Херсонщині), 2 – зникли безвісті.Багато з тих хто вижив в Афганській війні, пішли добровольцями в АТО.

     На захід до школярів завітав воїн-інтернаціоналіст  Швець Олександр Федорович ,який  згадав героїв тієї страшної війни, полинув у спогади, які не залишили байдужими жодного присутнього у залі.  

     Олександр Федорович наголосив: “Сьогоднішня наша зустріч - це чергове нагадування про трагедію, через яку пройшли тисячі українських родин, про ті помилки і гіркий досвід, необдумані кроки, через які втратили життя сотні наших громадян. Ніхто з нас немає морального права забути ті сторінки з життя українського народу”.

      Учні задавали багато запитань, на які воїн-інтернаціоналіст давав цікаві, змістовні та захоплюючі відповіді та поради учням: “…вчіться загартовувати себе фізично та морально, адже потрібно бути готовими в житті до будь-яких випробувань”.

Важливим елементом зустрічі стали розповіді дітей про своїх дідусів Мекменова Ільдуса та Ільїна Андрія, які пройшли на крилах авіації крізь пекло Афганської війни.

Цей урок Мужності  пронизав серця учнів і вони зрозуміли, що найстрашніше в житті – це війна.  По закінченню учні хвилиною мовчання вшанували пам`ять своїх побратимів.

Дякуємо учням 8а,11а кл. та іх класним керівникам за змістовну виховну годину.